Warning: Declaration of aec_contributor_list::form() should be compatible with WP_Widget::form($instance) in /profiles/u/uk/uks/uks-clan/uks-clan.cba.pl/wp-content/plugins/ajax-event-calendar/inc/widget-contributors.php on line 64
XII Ostrołęcki Bieg w hołdzie Papieżowi św. Janowi Pawłowi II. Wyniki.

XII Ostrołęcki Bieg w hołdzie Papieżowi św. Janowi Pawłowi II. Wyniki.

-więcej zdjęć-

12 kwietnia 2026 roku odbył się XII Ostrołęcki Bieg Papieski ku czci św. Jana Pawła II, wielkiego Polaka, Patrona miasta Ostrołęki w przypadająca w tym roku 12 rocznicą Jego kanonizacji i 21 rocznicą Jego śmierci. Bieg na trzy-kilometrowej trasie odbył się ulicami Starego Miasta Ostrołęki, a start i meta usytuowane były tradycyjnie przy pomniku św. Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze.
Bieg odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Ostrołęki Pawła Niewiadomskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Zarzyckiego i Starosty Ostrołęckiego Piora Liżewskiego.
Poprzedzony był Mszą Świętą w intencji uczestników i organizatorów, którą koncelebrował ks. proboszcz dr Wiesław Białczak
Uroczystego otwarcia Biegu dokonali i nagrody wręczli: gospodarz parafii ks. proboszcz Wiesław Białczak, Radna Powiatu ze Starostwa Powiatowego w Ostrołęce Magdalena Tabaka, Poseł na Sejm RP Marcin Grabowski, Przewodniczący Rady Osiedla Stacja Jerzy Grabowski, Przewodniczący NSZZ Solidarność Oddział w Ostrołęce Aleksander Zawalich, Dyrektor II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce Krzysztof Jankowski, oraz prezes klubu UKS Clan Ostrołęka Halina Pierzchała.
Po mszy świętej zawodnicy naszego klubu i poseł na Sejm RP Marcin Grabowski oraz Radny Jerzy Grabowski złożyli kwiaty, zapalili znicze przy pomniku św. Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze i w miejscach przy których wiodła trasa Biegu.
Tuż przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji wszyscy wspólnie odśpiewali pieśń szczególnie ważną dla Papieża „Barkę”.
O godzinie 14:45 sygnał do startu XII Ostrołęckiego Biegu Papieskiego dał Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki,
Do Biegu zgłosiło się 138 osób. Bieg ukończyli: szczegółowe wyniki TUTAJ

Wyróżnieni zostali zwycięzcy w kategorii OPEN KOBIET:

  1. Martyna Budziłek 1996 10:00.8
  2. Zuzanna Strzeszewska 2011 11:12.9 17 4
  3. Aleksandra Piotrowska 2011 11:19.1
  4. Edyta Waszkiewicz 1993 11:40.7
  5. Natalia Trzcińska 2002 11:42.9 23
  6. Laura Filipiak 2016 11:44.5
  7. Zuzanna Siudek 2009 12:23.3
  8. Natalia Wekwejt 2009 12:36.1
  9. Elżbieta Bożomańska 12:38.4 UKS Clan Ostrołęka, 10. Maria Kalinowska 2016 12:41 UKS Clan Ostrołęka
    Zwycięzcy w kategorii OPEN Mężczyzn: 1.Damian Świerdzewski 1993 8:30.4 2. Karol Rogoziński 1999 9:23.7 3. Jakub Pazio 1994 M 3 9:29.1 4. Krzysztof Olszewski 1975 9:38.1 5. Mariusz Pieńkos 1980 M 5 9:49.5 6. Szymon Sadłowski 2006 M 6 10:03.7 UKS Clan Ostrołęka 7. Dominik Jamiołkowski 2011 M 7 10:05.3 8. Robert Wójtowicz 1977 M 8 10:08.1 9. Szymon Korzeniecki 2010 M 9 10:16.4 11 7 10. Franciszek Kwaśny 2008 M 10 10:34.4 UKS Clan Ostrołęka
    Zwycięzcy w kategorii 2016 i młodsze dziewczęta:
    1.Laura Filipiak, 2. Maria Kalinowska UKS Clan Ostrołęka, 3. Lena Żyłowska
    W kategorii 2016 i młodsi chłopcy: 1.Piotr Nożyński, 2. Jerzy Grabowski, 3. Alan Ochtera UKS Clan Ostrołęka
    Najmłodsza uczestniczka 2-letnia Stefania Olkowska
    Najstarszy uczestnik 76 letni Henryk Barca.
    Najliczniejsza rodzina 5-osobowa rodzina Państwa Grabowskich: tata Marcin z synami Jerzym, Błażejem i Olafem oraz dziadkiem Jerzym.
    Najliczniejsza szkoła z powiatu ostrołęckiego 13-osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie wraz z opiekunem panią Joanną Popławską,
    Najliczniejsza szkoła z miasta Ostrołęki 7 –osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 10 im Jana Pawła II w Ostrołęce wraz z opiekunami Zbigniewem Gałązką i Radosławem Blochem oraz Najliczniejszy klub 19-osobowa reprezentacja UKS Clan Ostrołęka.
    Wielkie Gratulacje !

Dziękujemy serdecznie za wsparcie, za współpracę i pomoc w organizacji XII edycji Biegu Papieskiego

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO:
Prezydenta Miasta Ostrołęka Pawła Niewiadomskiego -(XII Bieg Papieski to jednocześnie realizacja jednego z projektów sportowych UKS Clan, zatwierdzonego przez Prezydenta Miasta Ostrołęki, dziękujemy również za patronat, za zatwierdzenie czasowej organizacji ruchu). Przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Zarzyckiego za patronat)
Starosty Ostrołęckieo Piotra Liżewskiego – za patronat, wsparcie i ufundowanie nagród dla uczestników Biegu.
Proboszcza Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce księdza Wiesława Białczaka – za mszę św. w intencji uczestników i organizatorów, za wsparcie duchowe, techniczne i organizacyjne.
Dyrekcji szkoły II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce – Krzysztofa Jankowskiego i Beaty Kotowskiej i społeczności szkolnej za pomoc w realizacji Biegu.
Zarządu BTN Tomczak i Pauliny Stachowicz specjalisty do spraw marketingu GALERII BURSZTYNOWA w Ostrołęce, za zapewnienie po raz dziesiąty elektronicznego pomiaru czasu zrealizowanego przez firmę TIME4S.
Dyrektora sklepu sportowego Decathlon Ostrołęka Justyny Tochwin oraz menadżer sklepu Aleksandry Zyśk – za ufundowanie nagród zwycięzcom.
Pana Mariusza Kamińskiego z Biura Projektowego MK Projekty Drogowe w Ostrołęce za nieodpłatnie opracowanie zmiany czasowej organizacji ruchu.
Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Ostrołęce Aleksandra Zawalicha za ufundowanie nagród dla uczestników Biegu, członków Solidarności.
Posła na Sejm RP Marcina Grabowskiego za ufundowanie nagród dla najliczniejszej drużyny/ szkoły z miasta Ostrołęki i powiatu, klubu i rodziny
Muzeum Kasa Biletowa Jerzego Grabowskiego za ufundowanie pucharów dla najmłodszego i najstarszego zawodnika
Pracowników sklepu BEST OFFICE za przygotowanie i promocyjne ceny pucharów
Pani Zofii Leszczyńskiej i pracowników Cukierni Leszczyńscy za nieodpłatne przygotowanie słodkiego poczęstunku.
Komendy Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej w Ostrołęce we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu za profesjonalne zabezpieczenie Biegu.
Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia NADZIEJA w Łomży, Oddział w Ostrołęce – za profesjonalne zabezpieczenie medyczne podczas Biegu.
Dziękujemy również mediom: eOstrołęka, Moja-Ostrołęka, Radio Nadzieja, Radio OKO za przekazywane informacje i relacje z Biegu.
Gorące podziękowania dla Zarządu klubu UKS Clan, trenerów, zawodników klubu oraz rodziców naszych zawodników, a także sympatyków naszego klubu za wszelką pomoc okazaną w czasie organizacji Biegu, za pomoc w postaci obsługi sędziowskiej oraz wsparcie organizacyjno – techniczne dla: Krzysztofa Jankowskiego, Beaty Kotowskiej, Konrada Giersa, Moniki i Grzegorza Zawrotnych, Agnieszki, Daniela, Laury i Marysi Kalinowskich,: Agnieszki i Grzegorza Pragacz, Barbary i Leszka Pragacz, Małgorzaty i Artura Ochery, Kazimierza Ciaka, Jerzego Bakuły, Piotra Chodkowskiego, Elżbiety i Alicji Bożomańskich, Przemysława i Kacpra Kwiatkowskich, Franciszka Kwaśnego, Wiktorii Laskowskiej, Szymona Sadłoskiego, Jakuba i Katarzyny Jankowskiej, Haliny i Remigiusza Pierzchała

DZIĘKUJEMY !

Organizatorzy: UKS Clan Ostrołęka i II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce