Category Uncategorized

Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w Biegach Przełajowych 2022

W sobotę 19 listopada 20222 w lasku bielańskim przy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w Biegach Przełajowych. Zawody zorganizowane przez Warszawsko- Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zgromadziły bardzo licznie zawodników głównie z Mazowsza. Uczestniczyło około 350 osób.
W Mistrzostwach tych uczestniczyła 11- osobowa reprezentacja naszego klubu. Nasi zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:
Maciek Rolka – 7 miejsce na 1000 m (czas 5.43) w kategorii dzieci 2011 i młodsi
Tomasz Bożomański – 7 miejsce na 3000 m M (czas 20.50) w kategorii Open
Natalia Trzcińska – 4 miejsce na 2000 m K (czas 12.00) w kategorii U23 i 9 miejsce w kategorii Open
Elżbieta Bożomańska – 11 miejsce na 2000 m K (czas 14...

Read More

Mikołajki na sportowo 2022. Zapraszamy.

Zapraszamy do udziału w „Mikołajkach na sportowo” na rzecz Dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce i Czarnowcu oraz z Ukrainy w dniach 3.11.2022 – 6.12.2022 w godzinach 15:30 – 17.00 na stadion miejski w czwartki i do II LO im. CK. Norwida w Ostrołęce we wtorki oraz do SP w Antoniach w środy w gdzinach 14:30-15:30.
Można sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowych oraz wygrać nagrody.
Proponujemy konkurs w Teście Sprawności Fizycznej i konkurencjach sportowo – rekreacyjnych:

Test Sprawności Fizycznej: Bieg 10×5 m, beep test, deska, zwis na drążku nachwytem na ugiętych rękach, w dal z miejsca.

Konkurencje sportowo-rekreacyjne: Bieg po kopercie 3×5 m (sala gimnastyczna II LO, SP Antonie) Podbijanie piłe...

Read More

Pobiegliśmy dla Niepodległej na PGE Narodowym w Warszawie

-galeria-

6 listopada 2022 na PGE Narodowym w Warszawie 12-osobowa reprezentacja naszego klubu wzięła udział w Mistrzostwach Polski Ki M na 5 km oraz w biegach dzieci i młodzieży dla Niepodległej. Zawody były wyrazem wdzięczności kolejnych pokoleń za wolność naszego kraju. Wzięło udział około 1200 osób. Trasa Biegów przebiegała wokół Stadionu PGE Narodowego.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy:
Zofia Mrozek SP2 wywalczyła trzecie miejsce na podium w biegu na 400 m wynikiem 0:01:21 w kat. K7-9 lat

Przemysław Kwiatkowski II LO – 5 miejsce w biegu na 1000 m 0:03:47 w kat. M13-15 lat,

Laura Pych SP1 – 7 miejsce w ...

Read More

Otwarcie wystawy Panteon Sportu

Read More

V Kongres Edukacji w Uniwersytecie Waszawskim

Kongres Edukacji zorganizowany w dniu 27.10.2022 w Uniwersytecie Warszawskm przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności zgromadził około 600 uczestników. Przebiegał pod hasłem „35-lecie Programu Erasmus+”. Główna idea programu to międzynarodowa współpraca między placówkami edukacyjnymi. Podczas kongresu można było dowiedzieć się m.in.,  jak duże znaczenie, właśnie w kontekście współpracy, ma sieciowanie, badanie, testowanie, jak ważna jest wymiana doświadczeń, odbyły się także spotkania tematyczne, którymi byliśmy zainteresowani: Erazmus+Sport i Europejski Korpus Solidarności. Razem możemy więcej w szkole.
Kongres uświetnił koncert, a także Gala wręczenia nagród konkursowych: European Language Label, ...

Read More

Olimpijczycy w ostrołęckiej SP nr 10

galeria

24 października 2022 w Szkole Podstawowej Nr 10 w Ostrołęce gościli wybitni sportowcy, medaliści olimpijscy: lekkoatleci Tomasz Majewski i Marek Plawgo, zapaśnik Andrzej Supron i siatkarz Witold Roman.
Turniej pod nazwą Championerzy otworzył Ministr Sportu i Turystyki Arkadiusz Czartoryski, całość poprowadził jeden z championerów Marek Plawgo. Wszyscy zachęcali do aktywności fizycznej również poprzez osobisty aktywny udział w konkursach.
Z olimpijczykami miało okazję spotkać się pięć ostrołęckich szkól podstawowych SP1, SP2, SP 5, SP 6, SP10, które uczestniczyły w konkursach sprawnościowych i turnieju wiedzy z historii olimpizmu, przepisów sędziowskich i osiągnięć sportowych.

Najlepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10, 2 ...

Read More

Wiele miejsc na podium i czołowych lokat naszych reprezentantów w I Mistrzostwach Kurpiowszczyzny w Biegach Przełajowych w Kadzidle

W słoneczny, niedzielny dzień 9. października 2022 roku odbyły się w Kadzidle I Mistrzostwach Kurpiowszczyzny w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się pod patronatem wójta gminy Kadzidło Dariusza Łukaszewskiego.
Zgromadziły licznie zawodników i ich rodziny z terenu Kurpiowszczyzny.
Start i meta usytuowane były przy Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle. Trasa biegu przełajowego wiodła po pagórkowatych terenach leśnych i przyszkolnych.
Bardzo ładnie zaprezentowali się nasi reprezentanci klubu, którzy przybyli na zawody wraz ze swoimi rodzinami.

Wśród naszych reprezentantów na najwyższym miejscu podium na dystansie 700m w kategorii chłopców 7-9 lat stanął Mateusz Jankowski SP 1 Ostrołęka i uzyskał tytuł Mistrza Kurpiowszczyzny. Na tym samym dystan...

Read More

Test Coopera za nami. Padł rekord stadionu.

Podczas Europejskiego Tygodnia Sportu 24 września 2022 roku na stadionie miejskim w Ostrołęce odbył się Test Coopera dla Wszystkich. Była to już siódma edycja Testu, służąca do oceny poziomu wydolności organizmu. Wyniki przeprowadzonego Testu w Ostrołęce zostały przkazane do Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie i posłużą do oceny poziomu wydolności ogółu społeczeństwa w kraju.

W teście uczestniczyło 109 osób. Tym razem wzięło udział więcej mężczyzn niż kobiet. Rekordowo pokonano łączny dystans 244055 m. Było wielu uczestników, którzy próbowali po raz pierwszy swoich sił w teście, liczne grono uczestników pobiło swoje rekordy życiowe...

Read More

Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych SZS

Read More

Wysokie lokaty i miejsca na podium w Mini Maratonie dziecięcym i Dziesiątce Kurpiowskiej poprzedzających Półmaraton Kurpiowski 2022

W niedzielę 18 września 2022 nasi reprezentanci wzięli udział w Mini Maratonie dla dzieci poprzedzającym Półmaraton i Dziesiątkę Kurpiowską. Biegi dla dzieci na dystansie 2 km odbyły się na terenach wokół stadionu w dwóch kategoriach wiekowych: 2011 i młodsi oraz 2010 -2008. Wszyscy bardzo dzielnie walczyli, wysoko plasując się w swoich kategoriach wiekowych. Miejsca na podium zajęli: Maciej Rolka – 2 miejsce, Wojciech Jankowski -3 miejsce, tuż obok podium na 4 miejscu uplasowała się Zofia Mrozek i Laura Pych, Mateusz Jankowski zajął wysokie 7 miejsce, na 13 miejscu uplasował sie Wiktor Mysiorski. Wysoko uplasowali się również pozostali nasi reprezentanci: Aleksandra Zera i Marta Orzoł. Szczegółowe wyniki w krótce...

Read More