Za nami VI edycja Ostrołęckiego Biegu Papieskiego. (WYNIKI)

– galeria zdjęć –

.

11 października 2020 roku odbyła się VI edycja Ostrołęckiego Biegu Papieskiego. Poprzez Bieg oddano hołd wielkiemu Polakowi, św. Janowi Pawłowi II, Patronowi Ostrołęki, w przypadające w tym roku 100 lecie Jego urodzin, szóstą  rocznicę kanonizacji i piętnastą rocznicę śmierci. Bieg wyruszył spod Pomnika św. Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze. Trasa biegu wiodła ulicami Starego Miasta. Patronat nad imprezą objęli Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik i Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Uroczystego otwarcia Biegu dokonali: Ks. Krzysztof Łapiński z Parafii Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Pan Michał Giers, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Pan Wojciech Zarzycki, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze, Oddział w O-ce Pan Aleksander Zawalich oraz Prezes klubu UKS „Clan” Pani Halina Pierzchała.

Bieg poprzedzony był Mszą Świętą w intencji uczestników i organizatorów w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, której przewodniczył Ks. Stanisław i Ks. Krzysztof. Następnie nasi czołowi zawodnicy klubu  UKS „Clan”: Natalia Zielińska i Patryk Prusiński złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze, wcześniej pod tablicą na budynku Urzędu Miasta upamiętniającą Św. Jana Pawła II – Patrona Ostrołęki oraz przy pomniku Jana Pawła II przy pobernardyńskim Klasztorze, przy których wiodła trasa Biegu. Tuż przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali pieśń szczególnie ważną dla Papieża „Barkę”.

Wzorem lat ubiegłych zawodnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni w kategorii Open Kobiet i Mężczyzn i w kategoriach wiekowych oraz najstarszy i najmłodszy uczestnik biegu. Wszyscy uczestnicy Biegu otrzymali pamiątkowe medale z wizerunkiem Papieża św. Jana Pawła II, pamiątkowy numer startowy, na nim motto św. Jana Pawła II

„Jeszcze będzie pięknie mimo wszystko, tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”.

Zwyciężczynią biegu w kategorii Open Kobiet została Magdalena Piątak z czasem 00:11:02 przed Klaudią Parzych (00:11:10) i Oliwią Prachniak ( 00:11:13)  Wśród mężczyzn pierwszy pokonał metę Dominik Kowalczyk z czasem 00:8:50 przed Karolem Rogozińskim 00:8:52 i Krzysztofem Olszewskim 00:9:56:00. Najmłodszym uczestnikiem biegu był 5-letni Michał Mrozek, a najstarszym uczestnikiem był Pan Ryszard Ropiak (76 lat)  „Kurpie” Myszyniec. Szczegółowe WYNIKI  (każdy uczestnik może  wydrukować sobie pamiątkowy DYPLOM wybierając kategorię OPEN, należy wpisać swój numer startowy i opcję  drukuj, a także obejrzeć się na Video wchodząc w kategorię OPEN i kliknąć na swój wynik).

Medale, puchary i nagrody wręczali: Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Pan Michał Giers, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze, Oddział w O-ce Pan Aleksander Zawalich, Wicedyrektor II LO Pani Beata Kotowska.

Wysoko uplasowali się zawodnicy UKS CLAN. Najwyżej w kategorii open Kobiet 1 miejsce zajęła była reprezentantka naszego klubu , następnie zawodniczka szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warszawie Magdalena Piątak (00:11:02),  na 3 miejscu  uplasowała się Oliwia Prachniak (00:11:13) i na 5 miejscu Natalia Zielińska (00:11:37) oraz w kategorii open Mężczyzn na 5 miejscu Łukasz Demby z czasem 00:10:07 i na 21 miejscu Patryk Prusiński.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy wspaniałym kibicom oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację, pomoc i wsparcie w organizację Biegu. Oto oni:

Miasto Ostrołęka; wsparcie w realizacji jednego z projektów zatwierdzonego przez Prezydenta Miasta Łukasza Kulika

Wsparcie Starosty Ostrołęckiego Pana Stanisława Kubła,

Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce – wsparcie duchowe i techniczne,

„Galeria Bursztynowa” i Firma BTN z o.o  w Ostrołęce po raz kolejny zapewniła elektroniczny pomiar czasu uczestnikom Biegu przeprowadzony przez firmę Protimer,

Sklep sportowy Decathlon w Ostrołęce nagrody w kategoriach OPEN K/M i w kategoriach wiekowych,

NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania, Oddział w Ostrołęce dla uczestników biegu członków Solidarności,

Firma MELVIT. S.A. w Krukach produkty ich firmy,

II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Ostrołęce wsparcie organizacyjne imprezy,

Kuratorium Oświaty, Delegatura w Ostrołęce,

MZOS-Ti IT w Ostrołęce – obsługa techniczna,

Pracownia Projektowa dróg i mostów Traffik nieodpłatna zmiana projektu czasowej organizacji ruchu dotychczas obowiązująca,

Zabezpieczenie medyczne imprezy wraz z karetką pogotowia stanowiła Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja w Łomży i Ostrołęce.

Nad bezpiecznym przeprowadzeniem biegu czuwały służby miejskie– Policja , Straż Miejska i Straż Pożarna w Ostrołęce oraz sędziowie: nauczyciele II LO, trenerzy, zawodnicy i sympatycy UKS Clan.

Sklep Best Office promocyjne ceny pucharów,

Cukiernia Pani Zofii Leszczyńskiejsłodki poczęstunek,

Media ostrołęckie informacje o organizowanej imprezie,

Biuro zawodów, sędziowie i wolontariusze: Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie II LO, trenerzy, zawodnicy i rodzice zawodników UKS Clan: Wicedyrektor Beata Kotowska, Panie Agnieszka Wołosz, Anna Cholewińska, Krystyna Kowalska, Grzegorz Zawrotny, Arkadiusz Szyszka, Piotr Charkiewicz, Konrad Giers, Justyna Trzeciak Samluk, Marta Sobczak, Paweł Czartoryski, Halina i Remigiusz Pierzchała, Oliwia Prachniak, Malwina Mróz, Kinga Prusińska, Michał Brodacki, Natalia Zielińska Patryk Prusiński.

Serdecznie Wszystkim dziękujemy.

Organizator UKS CLAN działający przy II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce