Test Coopera w Ostrołęce 2021 za nami

#BEACTIVE

23-30.09.2021

-galeria-

W czasie obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu nasz klub włączając się do ogólnoeuropejskiej kampanii #BeActive zorganizował 25 września 2021 roku na stadionie miejskim w Ostrołęce Test Coopera dla Wszystkich. Była to już szósta  edycja Testu służąca do oceny poziomu wydolności organizmu społecznosci lokalnej, który polegał na 12- minutowym nieprzerwanym biegu.

W teście  uczestniczyło ponad 100 osób (105). Podobnie, jak w ubiegłych latach wzięło udział więcej kobiet niż męźczyzn. Łączny pokonany dystans 219,294 km , kobiety pokonały 109,505 km, mężczyźni 109,789 km. Było wielu uczestników, którzy próbowali po raz pierwszy swoich sił w teście, ale zaszczycili nas swoją obecnością również doświadczeni zawodnicy, którzy podjęli próbę bicia rekordu stadionu.

Udało się to w kategorii mężczyzn panu Damianowi Świerdzewskiemu (Następny Krok), który pobił własny rekord  o 130 m ustanawiając  nowy rekord stadionu ostrołęckiego wynikiem 3935 m. Na miejscu drugim uplasował się Dominik Kowalczyk (OKLA) z wynikiem 3631 m, trzecie miejsce zajął pan Arkadiusz Borkowski (Następny Krok) 3460 m. W kategorii kobiet zwyciężyła pani Paulina Świerdzewska (Następny Krok) wynikiem 3010 m (absolwentka II LO) przed Oliwia Prachniak (UKS Clan) 2812 m zawodniczką naszego klubu, na trzecim miejscu uplasowała się Natalia Zielińska (OKLA ) 2708 (II LO). Najmłodszą uczestniczką była 5-letnia Wiktoria Madrak, nieco młodsza od równie 5-letniego Jasia Olszewskiego. Najstarszy uczestnik 72 lata pan Mieczysław Długołęcki (UKS Clan).

W kategorii najliczniejszą drużyną zwyciężyła Szkoła Promocji Zdrowia z II i III LO, najliczniejsza szkoła ponadpodstawowa – II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce,  najliczniejsza szkoła podstawowa – SP Nr 10 im. Jana Pawła II, najliczniejszy klub – UKS Clan Ostrołęka, najliczniesza rodzina to 4 -osobowa rodzina Państwa Olszewskich i Jankowskich oraz Państwa Stolarczyk.

Najlepsi w Teście wyróżnieni zostali pucharami i nagrodami. Uczestnicy podczas organizowanego testu  mogli sprawdzić się również z wiedzy o patronie szkoły C. K. Norwidzie, w przypadające w tym roku 200 – lecie jego urodzin, którzy również byli nagradzani za poprawne odpowiedzi.

Podczas imprezy nagrodzono także zwycięzców Testu Sprawności Fizycznej, którego eliminacje odbyły się podczas organizowanego przez UKS Clan podczas Narodowego Dnia Sportu, a finały podczas ETS: W kategorii kobiet 1miejsce – Malwina Mróz (255 pkt) , 2 miejsce Oliwia Prachniak (232 pkt), 3 miejsce – Wiktoria Prusińska (224pkt), w kategorii mężczyzn 1miejsce- Michał Dzwonkowski (244 pkt), 2 miejsce Paweł Goździewski (234 pkt) 3 miejsce exekwo Wiktor Wołosz i Konrad Dzwonkowski (po 216 pkt)

Wyróżniono również sztafetę z Biegu Erasmusa Bijemy rekord Polski 2021 w składzie Michał Brodacki, Oliwia Prachniak, Kinga Prusińska i Łukasz Demby, która odbyła się w przeddzień Testu Coopera.

Dziękujemy naszym współorganizatorom i partnerom, wszystkim tym, którzy wsparli naszą imprezę i włączyli się do organizacji  VI edycji Testu Coopera w Ostrołęce. A są to: Miasto i Rada Miasta Ostrołęki, Starostwo Powiatowe i Rada Powiatu Ostrołęckiego, Sklep Sportowy Decathlon w Ostrołęce, Akademicki Związek Sportowy Warszawa, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce, NSZZ „Solidarność” Oddział Ostrołęka, MZOST i IT w Ostrołęce, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. Dr Józefa Psarskiego wraz ze Szkołą Promocji Zdrowia w Ostrołęce, Grupa Ratownicza Nadzieja Oddział w Ostrołęce, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce, Sklep Best Office w Ostrołęce, Fundacja Zwalcz nudę, Media oraz Zarząd, trenerzy, zawodnicy i sympatycy klubu UKS Clan w Ostrołęce.

Najlepsi wyróżnieni zostali pucharami, dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez naszych partnerów i współorganizatorów imprezy, szczególne podziękowania w imieniu obdarowanych kierujemy do Dyrektora Sklepu Sportowego Decathlon w Ostrołęce pana Marcina Lewandowskiego.

Imprezę otworzyli i nagrody wręczali: Wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrołęki pan Stanisław Szatanek, Dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo Turystycznych i Infrastruktury Technicznej pan Arkadiusz Dobkowski, pani Magdalena Mrozek Starostwo Powiatowe Powiat Ostrołęcki, Przewodniczący Ostrołęckiej Solidarności pan Aleksander Zawalich, Radny Miasta Ostrołęki pan Jerzy Grabowski , Koordynator Szkoły Promocji Zdrowia pani Beata Samorajska, Wicedyrektor II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce pani Beata Kotowska, prezes klubu UKS Clan – Halina Pierzchała, sekretarz klubu Grzegorz Zawrotny.

Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Ostrołęki pan Łukasz Kulik: Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki pan Wojciech Zarzycki, Starosta Ostrołęcki pan Stanisław Kubeł, Dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce wraz ze Szkołą Promocji Zdrowia w Ostrołęce pan Paweł Rafał Natkowski.

Narodowy Koordynator –  Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Dziękujemy!

Gorące podziękowania kierujemy również do  nauczycieli, zawodników i sympatyków klubu pracujących w biurze zawodów i w roli sędziów: pani Beaty Kotowskiej, pani Agnieszki Wołosz, pani Katarzyny Stolarczyk, pani Katarzyny Żerańskiej, pani Anny Chojnowskiej, pani Doroty Glabas Ciak, pani Agnieszki Pragacz, pana Michała Brodackiego, pana Arkadiusza Szyszki, pana Konrada Giersa, pana  Grzegorza Zawrotnego (zdjęcia), pana Leszka Pragacza, Remigiusza Pierzchały, pani Haliny Pierzchały, Oliwii Prachniak, Malwiny Mróz, Patrycji Tusińskiej, Michała Brodackiego, Miłosza Markowskiego, Wiktora Wołosz, Wiktorii Osowieckiej i Patrycji Antychowicz.

Gratulujemy i dziękujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom Testu, dziękujemy dyrekcji i nauczycielom,  opiekunom, wychowawcom, rodzicom i wspaniałym kibicom za tak liczne przybycie.

Organizator UKS Clan działający przy II LO im. C.K.Norwida w Ostrołęce.