Warning: session_start(): open(/var/lib/php-3/5/6/6/sess_566fde58b3aa14a6740454afc0712ce6, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /profiles/u/uk/uks/uks-clan/uks-clan.cba.pl/wp-content/themes/atletica/functions.php on line 19
Złoto, srebro i brąz oraz miejsca tuż obok podium w Mistrzostwach Polski Masters w Lekkiej Atletyce w Toruniu

18 czerwca 2022 w Toruniu odbyły  się Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Mistrzostwa zgromadziły bardzo licznie zawodników z całego kraju. Wzięło udział ponad 500 osób. Najstarszy uczestnik miał niespełna 90 lat. Dla trójki naszych reprezentantów Mistrzostwa te były debiutem. Mimo to i mimo wielkiego upału wykazali się dużą walecznością, zdobyli trzy medale i miejsca tuż obok podium:

Elżbieta Bożomańska w kategorii K 45 zdobyła brązowy medal na dystansie 1500 m z czasem 07:03,92 oraz 4 miejsce na dystansie 400 m uzyskując czas 01:34,12.

Halina Pierzchała w kategorii K 60 zdobyła srebrny medal na dystansie 100 m uzyskując czas 00:17,33 s poprawiając swój rekord życiowy w tej kategorii wiekowej oraz złoty medal w rzucie oszczepem wynikiem 20,01.

Jerzy Bakuła w kategorii M 60 zajął 4 miejsce tuż obok podium na dystansie 400 m z czasem 01:12,82 oraz uplasował się w połowie stawki na 7 miejscu na dystansie 1500m z czasem 06:09,23.

Tomasz Bożomański w kategorii M 45 zajął 5 miejsce w biegu na dystansie 400 m z czasem 01:25,16 oraz 7 miejsce na dystansie 1500 m z czasem 06:47,52

Zawody były okazją do integracji, spotkania  wybitnych sportowców, znajomych z lat szkolnych i wcześniejszych Mistrzostw oraz zachętą do dalszej pracy.