Test Coopera za nami. Padł rekord stadionu.

Podczas Europejskiego Tygodnia Sportu 24 września 2022 roku na stadionie miejskim w Ostrołęce odbył się Test Coopera dla Wszystkich. Była to już siódma edycja Testu, służąca do oceny poziomu wydolności organizmu. Wyniki przeprowadzonego Testu w Ostrołęce zostały przkazane do Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie i posłużą do oceny poziomu wydolności ogółu społeczeństwa w kraju.

W teście uczestniczyło 109 osób. Tym razem wzięło udział więcej mężczyzn niż kobiet. Rekordowo pokonano łączny dystans 244055 m. Było wielu uczestników, którzy próbowali po raz pierwszy swoich sił w teście, liczne grono uczestników pobiło swoje rekordy życiowe. Zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele różnych instytucji, również doświadczeni zawodnicy, którzy podjęli próbę bicia rekordu stadionu,

Udało się to po raz kolejny panu Damianowi Świerdzewskiemu, który pobił własny rekord aż o 115 m, ustanawiając nowy rekord stadionu ostrołęckiego wynikiem 4050 m. Na miejscu drugim uplasował się Dominik Kowalczyk z wynikiem 3800 m, trzecie miejsce zajął Karol Rogoziński wynikiem 3558 m. W kategorii kobiet zwyciężyła Oliwia Prachniak wynikiem 2715 m przed Natalią Trzcińską 2698 m i Anną Tyc 2555 m. Najmłodszym uczestnikiem był niespełna 3-letni Łukasz Olszewski, najstarszą uczestniczką pani Elżbieta Olszewska.

W kategorii najliczniejsza szkoła z miasta Ostrołęki okazało się II LO im .C. K. Norwida w Ostrołęce (16 osób), najliczniejsza szkoła z powiatu ostrołęckiego  – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Czerwina (15 osób) wraz z opiekunem panią Joanną Popławską, najliczniejszy klub – UKS Clan Ostrołęka (16 osób), najliczniejsza rodzina to 5-osobowa rodzina państwa Jankowskich i Olszewskich.

Najlepsi w Teście zostali wyróżnieni pucharami, dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez naszych partnerów i współorganizatorów imprezy oraz bonami upominkowymi na zakup sprzętu sportowego w Sklepie Sportowym Decathlon. W tym miejscu szczególne podziękowania kierujemy do Dyrektora Sklepu Sportowego Decathlon w Ostrołęce pana Marcina Lewandowskiego.

Podczas imprezy nagrodzono także zwycięzców Testów Sprawności Fizycznej, które odbywały się podczas zajęć organizowanych przez UKS Clan również podczas sportowych wakacji.

Wyniki przeprowadzonego Testu w Ostrołęce zostana przkazane do Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie i posłużą do oceny poziomu wydolności ogółu społeczeństwa w kraju.

Imprezę otworzył Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki pan Wojciech Zarzycki. Nagrody wręczali: pani Magdalena Pietras Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, pani Mariola Rachubka Wicedyrektor II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce, pan Arkadiusz Dobkowski Dyrektor MZOSTiIT w Ostrołęce i pan Aleksander Zawalich Przewodniczący NSZZ Solidarność Region Mazowsze, Oddział w Ostrołęce.

Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Ostrołęki pan Łukasz Kulik, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki pan Wojciech Zarzycki, Starosta Ostrołęcki pan Stanisław Kubeł, Dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce wraz ze Szkołą Promocji Zdrowia w Ostrołęce pan Paweł Rafał Natkowski.

Narodowy Koordynator ETS –  Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Dziękujemy naszym współorganizatorom i partnerom, wszystkim tym, którzy wsparli naszą imprezę i włączyli się do organizacji  VII edycji Testu Coopera w Ostrołęce. A są to: Miasto i Rada Miasta Ostrołęki, Starostwo Powiatowe i Rada Powiatu Ostrołęckiego, Sklep Sportowy Decathlon w Ostrołęce, Akademicki Związek Sportowy Warszawa, Ministerstwo Sportu i Turystyki, II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce, NSZZ „Solidarność” Oddział Ostrołęka, MZOST i IT w Ostrołęce, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. Dr Józefa Psarskiego i Kordynatorem Szkoły Promocji Zdrowia w Ostrołęce panią Beatą Samorajską, która wraz z młodzieżą zabepieczała medycznie imprezę, dokonywała pomiaru poziomu cukru we krwi oraz tkanki tłuszczowej oraz Grupa Ratownicza Nadzieja Oddział w Ostrołęce, która prezentowała pierwszą pomoc przedmedyczną, Sklep Best Office i SZS w Ostrołęce, Santander Bank Oddział w Ostrołęce, Media oraz Zarząd, trenerzy, zawodnicy , rodzice zawodników i sympatycy naszego klubu.

Gratulujemy i dziękujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom Testu, dyrekcji, nauczycielom, opiekunom, wychowawcom wszystkich uczestniczących szkół, rodzicom i wspaniałym kibicom za tak liczne przybycie.

Gorące podziękowania kierujemy za wsparcie organizacyjne i za pracę w biurze zawodów i w roli sędziów do Dyrekcji II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce Krzysztofa Jankowskiego, Wicedyrektor  Beaty Kotowskiej i Marioli Rachubki, do Zarządu klubu, nauczycieli, uczniów, absolwentów, zawodników, rodziców naszych zawodników i sympatyków klubu: Grzegorza Zawrotnego, Agnieszki Wołosz, Arkadiusza Szyszki, Agnieszki Pragacz, Anastazji Dzwonnik Załęskiej, Katarzyny Stolarczyk, Katarzyny Żerańskiej, Anny Chojnowskiej, Karoliny Borkowskiej, Doroty Glabas-Ciak, Konrada Giersa, Barbary i Leszka Pragaczów, Kingi Prusińskiej, Łukasza Demby, Michała Brodackiego, Bartłomieja Jankowskiego, Grzegorza Korsaka, Szymona Sadłowskiego, p. Rolki, Remigiusza i Haliny Pierzchałów.

Organizator UKS Clan działający przy II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce.