Olimpijczycy w ostrołęckiej SP nr 10

galeria

24 października 2022 w Szkole Podstawowej Nr 10 w Ostrołęce gościli wybitni sportowcy, medaliści olimpijscy: lekkoatleci Tomasz Majewski i Marek Plawgo, zapaśnik Andrzej Supron i siatkarz Witold Roman.
Turniej pod nazwą Championerzy otworzył Ministr Sportu i Turystyki Arkadiusz Czartoryski, całość poprowadził jeden z championerów Marek Plawgo. Wszyscy zachęcali do aktywności fizycznej również poprzez osobisty aktywny udział w konkursach.
Z olimpijczykami miało okazję spotkać się pięć ostrołęckich szkól podstawowych SP1, SP2, SP 5, SP 6, SP10, które uczestniczyły w konkursach sprawnościowych i turnieju wiedzy z historii olimpizmu, przepisów sędziowskich i osiągnięć sportowych.

Najlepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10, 2 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6, 3 miejsce ex aequo Szkoła Podstawowa nr 1 i nr 2 i na 5 miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 5.

Zwycięska drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 10 będzie miała okazję spotkać jeszcze większe grono wybitnych sportowców podczas turnieju finałowego, który odbędzie się w Warszawie. Zmierzy się ze zwycięskimi drużynami z Legnicy, Torunia i Warszawy.