Mikołajki na sportowo już po raz dwunasty!

Galeria więcej zdjęć

6 grudnia 2022 roku na sali gimnastycznej II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce odbył się finał imprezy sportowej pod nazwą: „Mikołajki na sportowo”, której organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „CLAN” i II LO w Ostrołęce.

W programie było pięć prób Testu Sprawności Fizycznej i jedenaście konkurencji sportowo-rekreacyjnych rozegranych w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy zostali nagrodzeni przez naszych współorganizatorów imprezy: Sklep sportowy Decathlon w Ostrołęce, Starostwo Powiatowe i NSZZ Solidarność Oddział w Ostrołęce.

UKS Clan we współpracy ze szkołą, przy której działa klub, zaktywizował społeczność szkolną do włączenia się do wspólnej organizacji akcji mikołajkowej przedświątecznej pomocy dla podopiecznych z Domów Dziecka i dzieci z Ukrainy.Ogromne brawa za pomoc dla licznej grupy uczniów II Liceum, którzy wraz z opiekunami samorządu szkolnego, Katarzyną Stolarczyk i Anetą Mizerek-Ochenkowską, bardzo pomogli w organizacji wydarzenia. Inicjatywą szkoły tego szczytnego wydarzenia był występ szkolnego zespołu muzycznego w składzie: Oliwia Piórecka, Karol Drężewski, Stanisław Makowski, Karol Maciejewski, Szymon Tański i Karol Kośnik. Dziękujemy, że byliście z nami!

Imprezę poprowadzili uczniowie II LO: Przemysław Kwiatkowski i Roksana Chmielewska. Imprezę otworzył Dyrektor II LO w Ostrołęce Krzysztof Jankowski. Nagrody wręczali Dyrektor Wydziału Oświaty ze Starostwa Powiatowego Magdalena Pietras i Katarzyna Czerkas oraz prezes UKS Clan Halina Pierzchała.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki i Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, a gośćmi byli: Inspektor do spraw Oświaty z Miasta Ostrołęki Grażyna Chrzaniuk, Dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych ze Starostwa Powiatowego Magdalena Pietras oraz Katarzyna Czerkas również z Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych ze Starostwa Powiatowego.

Imprezę udało się zorganizować dzięki współpracy z wieloma podmiotami i instytucjami. Razem zawsze łatwiej.

Partnerami i Współorganizatorami imprezy byli:

Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Ostrołęka i Rada Miasta Ostrołęki, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, NSZZ Solidarność Oddział Ostrołęka, Sklep Sportowy Decathlon w Ostrołęce, Sklep Best Office w Ostrołęce.

W imprezie wzięło udział wielu uczniów szkół:ze Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie wraz z opiekunem Joanna Popławską, ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Antoniach, ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce, ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce, ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II, ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Lelisie i II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce.

Wszystkie podarki trafiły już do odbiorców.

W przygotowaniach i sędziowaniu brali udział:

dyrekcja szkoły – Krzysztof Jankowski, Beata Kotowska Mariola Rachubka wraz z samorządem szkolnym i opiekunami oraz uczniowie klasy 1h, Przemek Kwiatkowski, Oliwia Kowalska, Nikola Kulesza, Emilia Lutrzykowska, Maja Żebrowska, Martyna Majek, Sandra Bielska, Aleksander Drabiński, Jakub Kraska z wychowawcą Katarzyną Stolarczyk, z klasy 2a Szymon Sadłowski, z klasy 3g Julia Pac i Alicja Suchecka.

  • trenerzy oraz Zarząd  klubu UKS Clan – sekretarz klubu: Grzegorz Zawrotny, wicedyrektor II LO Beata Kotowska, Agnieszka Wołosz, Anastazja Dzwonnik-Załęska, Agnieszka Pragacz, Konrad Giers i Halina Pierzchała oraz Arkadiusz Szyszka i bardzo zaangażowani  zawodnicy klubu wraz z rodzicami.

Zdjęcia: Grzegorz Zawrotny.

Akcja imprezy przebiegała na zajęciach szkoleniowych klubu UKS Clan finansowanych z Miasta Ostrołęki oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki na szkolenie z Programu Klub 2022, których krajowym koordynatorem jest Krajowe Zrzeszenie LZS oraz na zajęciach z Programu Sport Klub WFzAWF.

Dziękujemy naszym współorganizatorom, partnerom, wszystkim darczyńcom. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszej imprezy: Zarządowi klubu, dyrekcji naszej szkoły, rodzicom oraz sędziom – trenerom UKS Clan, jak również pomagającym w sędziowaniu zawodnikom klubu i uczniom II LO, a także szkolnemu zespołowi muzycznemu, który zaprezentował się wielokrotnie w tym dniu.

WYNIKI

Test Sprawności Fizycznej i konkurencje sportowo rekreacyjne

GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZWYCIĘZCOM I WSZYSTKIM UCZESTNIKOM XII EDYCJI MIKOŁAJEK NA SPORTOWO 2022!

DO ZOBACZENIA NA KOLEJNEJ XIII EDYCJI.

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.