Poprzez Bieg, uczciliśmy wybitnego Polaka – św. Jana Pawła II, patrona Miasta Ostrołęki

Tak brzmiało motto Biegu Papieskiego, który zgromadził licznie dzieci, młodzież i dorosłych oraz całe rodziny w osiemnastą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II w Niedzielę Palmową 2. kwietnia 2023 roku przy Kościele Farnym.

Poprzez Bieg uczciliśmy wybitnego Polaka – św. Jana Pawła II, patrona Miasta Ostrołęki. Mimo nienajlepszej pogody, nie brakowało chętnych do startu i oddania hołdu Papieżowi Polakowi. Chętnych do wzięcia udziału było więcej niż przewidywał limit 200 osób, na starcie stanęło około 150.

Bieg odbył się pod patronatem Prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, Przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Zarzyckiego i Starosty Ostrołęckiego Stanisława Kubła.
Poprzedzony był Mszą Świętą w intencji uczestników i organizatorów, którą koncelebrował ks. proboszcz dr Wiesław Białczak
Po mszy świętej zawodnicy naszego klubu oraz Władze Miasta Ostrołęki złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze, wcześniej pod tablicą przy budynku Urzędu Miasta upamiętniającą Św. Jana Pawła II – Patrona Ostrołęki oraz przy pomniku Papieża przy pobernardyńskim Klasztorze, przy której wiodła trasa Biegu.
Uroczystego otwarcia Biegu oraz nagrody wręczali: gospodarz parafii ks. proboszcz dr Wiesław Białczak, wiceprezydent Anna Gocłowska, przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki, przewodniczący NSZZ Solidarność POiW Aleksander Zawalich, Dyrektor Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrołęce – Magdalena Pietras, Wicedyrektor II LO im. C.K. Norwida Beata Kotowska i Mariola Rachubka oraz prezes UKS Clan Halina Pierzchała i sekretarz UKS Clan Grzegorz Zawrotny.
Tuż przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji wszyscy zgromadzeni otrzymali pamiątkowe tabliczki z wizerunkiem Papieża i wspólnie odśpiewali pieśń szczególnie ważną dla Papieża „Barkę”.
O godzinie 14:45 sygnał do startu IX Ostrołęckiego Biegu Papieskiego dała Wiceprezydent Miasta Ostrołęki Anna Gocłowska
W kategorii OPEN Kobiet zwyciężyła : Martyna Budziłek, a w kategorii mężczyzn Karol Rogoziński, najmłodszą uczestniczką była Maja Jóżwiak ( niespełna 5 lat), a najstarszym zawodnikiem Ryszard Ropiak (77 lat).

Zwycięzcy zostali wyróżnieni pucharami, medalami , dyplomami, upominkami oraz bonami podarunkowymi na zakup sprzętu sportowego w sklepie Decathlon.

Wysoko uplasowała się również nasza 13 – osobowa reprezentacja klubu.

Mateusz Jankowski 2014 – 1 miejsce w kategorii M 1-9 12:27.2 SP1 Ostrołęka
Jerzy Bakuła 1960 – 2 miejsce w kategorii M 61-100 12:33.1 Laskowiec
Gabriela Laskowska 2012 – 2 miejsce w kategorii K 10-12 12:45.9 SP Lelis
Laura Pych 2009 -2 miejsce K 13-17 12:47.0 SP1 Ostrołęka
Natalia Nowakowska 2009 – 3 miejsce K 13-17 12:52.1 SP1 Ostrołęka
Adam Nowakowski 2014 i 2 miejsce M 1-9 12:59.8 SP1 Ostrołęka
Elżbieta Bożomańska 1975 -1 miejsce K 41-60 Ostrołęka 13:11.3
Grzegorz Korsak 1977 – 12 miejsce M 41-60 Ostrołęka 13:54.2 67
Tomasz Bożomański 1972 -14 miejsce M 41-60 14:15.3
Zofia Mrozek 2013 – 6 miejsce K 10-12 16:44.8 SP2 Ostrołęka
Anna Stolarczyk 1974 – 6 miejsce K 41-60 6 Ostrołęka 18:35.5
Małgorzata Olszewska 2013 – 11 miejsce K 10-12 18:55.2 SP2 Ostrołęka
Zuzanna Zalewska 2013 -12 miejsce K 10-12 12 19:03.8 SP2 Ostrołęka

BRAWO! Szczegółowe wyniki TUTAJ.


Imprezę poprowadzili Bartłomiej Jankowski, absolwent II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce, student Politechniki Warszawskiej i prezes UKS Clan Ostrołęka Halina Pierzchała

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom, nauczycielom, opiekunom, dziękujemy wspaniałym kibicom oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację i wsparcie kolejnej IX edycji Biegu Papieskiego.

Swoją wdzięczność wyrażamy słowami Jana Pawła II:
„Trzeba pamiętać o nieustannej wdzięczności za ten dar, jakim dla człowieka jest drugi człowiek”
Organizator UKS CLAN i II LO im. C.K. Norwida we współpracy z wieloma podmiotami:
A są to:
Miasto Ostrołęka; dzisiejszy Bieg to jednocześnie realizacja jednego z projektów sportowych UKS Clan, zatwierdzonego przez Prezydenta Miasta, pana Łukasza Kulika oraz przedłużenie czasowej organizacji ruchu.

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce –  tu szczególnie wsparcie na otrzymaliśmy od Starosty ostrołęckiego pana Stanisława Kubła ,

Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce – za wsparcie duchowe oraz techniczne dziękujemy Proboszczowi parafii, księdzu Wiesławowi Białczakowi – za Mszę Św. w intencji organizatorów i uczestników Biegu, udostępnienie prądu oraz nagłośnienia, wsparcie organizacyjne,

II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Ostrołęce, podziękowania dla dyrekcji szkoły za pomoc i wsparcie organizacyjne, nauczycieli, Samorządu Uczniowskiego, Zarządu klubu i  trenerów UKS Clan oraz rodziców naszych zawodników, a także sympatyków naszego klubu za wszelką pomoc okazaną w czasie organizacji Biegu za pomoc w postaci obsługi sędziowskiej oraz wsparcie organizacyjno- techniczne

Centrum Handlowo-Usługowe „Galeria Bursztynowa” w Ostrołęce zapewniło po raz kolejny ( siódmy) elektroniczny pomiar czasu wykonany przez firmę TIME4s  oraz częściowo etykietki z wizerunkiem Papieża św. Jana Pawła II. Tutaj  szczególne podziękowania dla Zarządu  BTN Tomczak i pana Wacława Karolaka,

Sklep sportowy Decathlon Ostrołęka – podziękowania dla Dyrektora sklepu Pana Marcina Lewandowskiego za ufundowanie nagród we wszystkich kategoriach oraz najstarszego i najmłodszego uczestnika Biegu.

Pracowni Projektowej Dróg i Mostów w Ostrołęce zawdzięczamy opracowanie nieodpłatnie zmiany czasowej organizacji ruchu na czas Biegu.

NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania, Oddział w Ostrołęce – dziękujemy za ufundowanie nagród dla uczestników Biegu, członków Solidarności.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dziękujemy za ustawienie namiotów, podium, obsługę techniczną – pomoc w zamocowaniu banerów i w wyznaczeniu leju Biegu.

  Sklep sportowy – BEST Office – zapewnił promocyjne ceny etykietek, medali i pucharów.                                      

Słodki poczęstunek przygotowała po raz kolejny Cukiernia Leszczyńscy – serdeczne podziękowania dla pani Zofii Leszczyńskiej.                                                                                                              Nad bezpiecznym przeprowadzeniem biegu czuwały służby miejskieKomenda Policji, Straż Miejska i Straż Pożarna w Ostrołęce, z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu.                                                        Opiekę  medyczną z karetką pogotowia zabezpieczała  Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Nadzieja w Łomży, Oddział w Ostrołęce: pan Michał Nawrocki i pan Oskar Sobiech.

Media ostrołęckie przekaz informacji o organizowanej imprezie

Zarząd klubu, trenerzy, zawodnicy i sympatycy UKS Clan i II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Ostrołęce wsparcie organizacyjne imprezy: Dyrektor pan Krzysztof Jankowski oraz Wicedyrektor pani Beata Kotowska i Mariola Rachubka.
Biuro zawodów, sędziowie i wolontariusze imprezy: dyrekcja, nauczyciele i uczniowie II LO, trenerzy, zawodnicy i rodzice zawodników UKS Clan: Wicedyrektor pani Beata Kotowska i pani Mariola Rachubka pan Grzegorz Zawrotny (zdjęcia i wsparcie organizacyjne), pani Dorota Glabas- Ciak i pan Kazimierz Ciak, pani Agnieszka i pan Grzegorz Pragacz, pani Barbara i pan Leszek Pragacz (pilot Biegu), pan Konrad Giers (I LO), pani Katarzyna Jankowska, pani Halina i pan Remigiusz Pierzchała, zawodnicy klubu: Przemek Kwiatkowski, Szymon Sadłowski, Jerzy Bakuła, Elżbieta Bożomańska (rozgrzewka)
SERDECZIE DZIĘKUJEMY wszystkim uczestnikom Biegu, opiekunom, naszym wspaniałym kibicom, wszystkim tym, którzy choć w najmniejszym stopniu włączyli się w pomoc i organizację Biegu!