Test Coopera w Ostrołęce 2023 za nami. Rekordowa liczba uczestników!

23 września 2023 r., w pierwszym dniu rozpoczynającego się Europejskiego Tygodnia Sportu, na stadionie miejskim w Ostrołęce zorganizowaliśmy Test Coopera dla Wszystkich. Była to już ósma edycja Testu służąca do oceny poziomu wydolności organizmu społeczności lokalnej, który polegał na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. W teście uczestniczyła rekordowa liczba uczestników – 140 osób, w tym 82 kobiety i 58 mężczyzn. Ogółem uczestnicy pokonali 224 622 m, w tym kobiety 125 354 m, mężczyźni 99 268 m.
Najmłodszymi uczestnikami Testu byli: w kategorii dziewcząt – Alicja Orzoł, 1 rok, która pokonała dystans 730 m, w kategorii chłopców Leon Pierzchała, 3 lata, który pokonał dystans 895 m. Najliczniejszą 7-osobową rodzinę reprezentowały rodziny Państwa: Orzoł, Pierzchała i Białobrzewskich.
Najstarszym uczestnikiem Testu była p. Daniela Surdyn (78 lat), która pokonała dystans 1829 m.
Najliczniejsza szkoła z miasta Ostrołęki – II LO im C. K. Norwida w Ostrołęce – 17 osób.
Najliczniejsza szkoła z powiatu ostrołęckiego – Szkoła Podstawowa im kard. Stefana Wyszyńskiego wraz z opiekunem p. Joanną Popławską – 25 osób.
Najliczniejsza Drużyna/Klub – UKS Clan Ostrołęka – 20 osób.

Najdłuższy dystans pokonali w kategorii Kobiet

1. Anna Tyc 2681 m
2. Aleksandra Stanisławska 2660 m
3. Laura Pych 2594 m
4. Natalia Nowakowska 2576 m
5. Elżbieta Bożomańska 2550 m

Najdłuższy dystans pokonali w kategorii Mężczyzn

 • Karol Rogoziński 3540 m
 • Szymon Sala 3420 m
 • Krzysztof Olszewski 3329 m
 • Wiktor Olbryś 3258 m
 • Szymon Sadłowski 3060 W kategorii K 8-10 lat: 1. Zuzanna Lipka 2360 m. 2. Natasza Zaurska 2190 m 3. Izabela Brzostek 2040 m W kategorii M 8-10 lat: 1. Mateusz Jankowski 2600 m 2. Jakub Malinowski 2450 m Jan Lik 2422 W Kategorii K11-12 lat 1. Dominika Podpora 2530 m, 2. Gabriela Laskowska 2508 m, 3. Natasza Górska 2380 W kategorii M 11-12 lat: 1. Maciej Rolka 2888 m
  W kategorii K 13-14 lat: 1. Laura Pych 2594 m 2. Natalia Nowakowska 2576 m 3. Iga Dobkowska 2350 m W kategorii M 13-14 lat: 1. Wojciech Jankowski 2730 m 2. Mateusz Groszyk 2593 m 3. Mikołaj Białobrzewski 2281 m W kategorii M 15-16 lat: 1. Szymon Sala 3420 m, 2. Przemysław Kwiatkowski 2613 m, 3. Adam Stolarczyk 2320 m. Szczegółowe wyniki TUTAJ Imprezę otworzyli i nagrody wręczali: Dyrektor Wydziału Oświaty i spraw Społecznych Starostwa Powiatowego Magdalena Pietras, Radny Miasta Ostrołęki Komisja Sportu Jerzy Grabowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcin Grabowski, Przewodniczący NSZZ Solidarność Region Mazowsze, Oddział w Ostrołęce Aleksander Zawalich, Wicedyrektor II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce: Beata Kotowska i Mariola Rachubka, koordynator SPZ w Ostrołęce Beata Samorajska, zarząd i trenerzy UKS Clan – Halina Pierzchała, Grzegorz Zawrotny i Konrad Giers.
 • Najlepsi wyróżnieni zostali pucharami, dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez naszych partnerów i współorganizatorów imprezy oraz kartami i bonami podarunkowymi na zakup sprzętu sportowego Szczególne podziękowania dla dyrektora Sklepu Sportowego Decathlon w Ostrołęce pana Marcina Lewandowskiego. Dziękujemy naszym współorganizatorom i partnerom, wszystkim tym, którzy wsparli naszą imprezę i włączyli się do organizacji VIII edycji Testu Coopera w Ostrołęce. A są to: Miasto Ostrołęka i Radny Miasta Ostrołęki Komisja Sportu Grzegorz Milewski, Starostwo Powiatowe, Sklepu Sportowego Decathlon w Ostrołęce Marcin Lewandowski, Akademicki Związek Sportowy w Warszawie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce, NSZZ „Solidarność” Oddział Ostrołęka, MOSiR w Ostrołęce, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. Dr Józefa Psarskiego wraz z koordynatorem Szkoły Promocji Zdrowia w Ostrołęce Beatą Samorajską – zabezpieczenie medyczne, Sklep Best Office w Ostrołęce, Media ostrołęckie i ogólnopolskie oraz zarząd, trenerzy, zawodnicy i sympatycy klubu UKS Clan w Ostrołęce. Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, Dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce wraz ze Szkołą Promocji Zdrowia w Ostrołęce Paweł Rafał Natkowski. Koordynator krajowy Akademicki Związek Sportowy w Warszawie. Narodowy Koordynator Europejskiego Tygodnia Sportu – Ministerstwo Sportu i Turystyki. Podziękowania kierujemy do Dyrekcji II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Ostrołęce Krzysztofa Jankowskiego oraz Zarządu klubu, zawodników, rodziców zawodników klubu i naszych sympatyków klubu za wsparcie organizacyjne, pracę w biurze zawodów oraz obsługę sędziowską, informatyczną platformy Roster Athletic: Przemysława Kwiatkowskiego i Szymona Sadłowskiego, Konrada Giersa (sędzia główny), Leszka Pragacza, Beaty Kotowskiej, Grzegorza Zawrotnego (zdjęcia), Marioli Rachubki, Laury Pych, Wiktorii Błaszczak, Elżbiety Bożomańskiej, Natalii Nowakowskiej, Barbary Pragacz, (wydawanie numerów startowych), Anny i Julii Stolarczyk (wypisywanie certyfikatów i dyplomów), Remigiusza Pierzchały (obsługa odliczania czasu), oraz konferensjerów: Bartłomieja Jankowskiego i Haliny Pierzchały. Gratulujemy i dziękujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom Testu, dziękujemy dyrekcji i nauczycielom, opiekunom, wychowawcom, rodzicom i wspaniałym kibicom za tak liczne przybycie. Organizator UKS Clan działający przy II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce.
 • https://testcoopera.pl/
 • https://etspolska.gov.pl/event/test-coopera-dla-wszystkich-w-ostrolece/
 • https://sport.eostroleka.pl/to-byl-rekordowy-test-coopera-zawody-w-liczbach-zdjecia-106202.html
 • https://powiatostrolecki.pl/4932/test-coopera-w-ostrolece-2023-za-nami-rekordowa-liczba-uczestnikow.html
 • https://to.com.pl/wiadomosci/ostroleka/2
 • https://sport.moja-ostroleka.pl/art1695633703,rekordowa-liczba-uczestnikow-testu-coopera-zdjecia
 • http://www.2lo.ostroleka.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1654:test-coopera-w-ostroce-2023-za-nami&catid=4:newsy-xp&Itemid=124