Warning: session_start(): open(/var/lib/php-3/5/0/d/sess_50d65cfd097252d241b26e9dac56ba6b, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /profiles/u/uk/uks/uks-clan/uks-clan.cba.pl/wp-content/themes/atletica/functions.php on line 19
Dziewięć medali i trzy miejsca obok podium zawodników UKS Clan Ostrołęka w 33 Halowych Mistrzostwach Polski Masters w Toruniu 2024

24 lutego 2024 roku w Toruniu odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce, których organizatorem był Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters. Mistrzostwa zgromadziły bardzo licznie zawodników z całego kraju. Wzięło udział około 530 zawodników. Najstarszy uczestnik Mistrzostw miał 92 lata. Najstarsza reprezentantka naszego klubu miała 78 lat.

Podczas Mistrzostw nasi reprezentanci mieli okazję sprawdzić się w swoich konkurencjach lekkoatletycznych, również technicznych. Wywalczyli dziewięć medali, w tym dwa złote, pięć srebrnych i dwa brązowe, trzy czwarte miejsca tuż obok podium, ustanowili również kilka rekordów życiowych:

Daniela Surdyn (K75+) z Przetyczy zdobyła złoty medal na dystansie 400 m uzyskując czas 02:09,62, wynikiem tym ustanowiła rekord życiowy oraz dwa srebrne medale: w biegu na 60 m z wynikiem 14,26 s i na 200 m z wynikiem 52,06 s.

Elżbieta Bożomańska (K45+) z Ostrołęki zdobyła srebrny medal w  trójskoku wynikiem 6.44 m, brązowy medal na 1500 m uzyskując czas 06:21,65, wynikiem tym ustanowiła swój nowy rekord życiowy i uplasowała się tuż obok podium, na czwartym miejscu w biegu na 800 m z czasem 03:10.96.

Jerzy Bakuła (M60+) z Laskowca zdobył brązowy medal w trójskoku wynikiem 8.15 m, zajął miejsce tuż obok podium, czwarte, w biegu na 60 m przez płotki z czasem 12,71 s i siódme miejsce w biegu na 400 m z czasem 01:13.55.

Tomasz Bomański (K50) z Ostrołęki zajął również miejsce tuż obok podium w trójskoku wynikiem 6.54 m, piąte miejsce w biegu na 400 m  01:23.85 i siódme miejsce w skoku w dal wyniki 3,48 m.

Trener klubu Halina Pierzchała (K60+) z Antoń zdobyła złoty medal w biegu na 60 m wynikiem 10,74 s, dwa srebrne medale w biegu na 60 m przez płotki uzyskując czas 14,24 s i na 200 m z wynikiem 38,92 s.

Zawody były świetną okazją do integracji, spotkania wybitnych sportowców, olimpijczyków, znajomych z wcześniejszych lat i Mistrzostw, a także żywą lekcją i zachętą do pracy nad sobą również w późniejszym wieku.
Wyjazd i udział w zawodach sfinansowany w ramach realizacji projektu z Miastem Ostrołęka: Zajęcia lekkoatletyczne dla seniorów i udział w zawodach.