Warning: session_start(): open(/var/lib/php-3/c/3/e/sess_c3e1bb07827c62cab4964632a6eff56a, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /profiles/u/uk/uks/uks-clan/uks-clan.cba.pl/wp-content/themes/atletica/functions.php on line 19
IX edycja Testu Coopera w Ostrołęce za nami.

„…Można powiedzieć bez nuty przesady, iż dnia dzisiejszego 28 września 2024 roku stadion miejski w Ostrołęce przeszedł prawdziwe oblężenie. Swego rodzaju uczestnicy testu zdali go celująco, stając się areną, na której został przeprowadzony wśród wszystkich chętnych Test Coopera. Bieżnie oblegali bezlitośnie starsi zaprawieni w bojach oraz młodsi adepci zdrowego stylu życia. Mimo wietrznej pogody towarzyszącej uczestnikom do ostatniego metra, wyniki ustanowione przez zawodników napawają optymizmem. Jak mawia stare porzekadło „W zdrowym ciele zdrowy duch” i ten zdawał się być obecny, dało się odczuć to na własnej skórze, atmosfera przepełniona serdecznym uśmiechem uczestników i życzliwością organizatorów jest tego najlepszym dowodem”.

Była to już dziewiąta edycja Testu Coopera służąca do oceny poziomu wydolności organizmu społeczności lokalnej, który polegał na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. W teście uczestniczyło 135 osób, Było więcej dziewcząt niż chłopców. Łącznie przebiegnięty dystans to 268 856m. Mężczyźni pokonali nieco dłuższy dystans 137 578m, kobiety pokonały 131 278 m.
Najdłuższy dystans w kategorii Kobiet pokonały:
2570 m – Gabriela Laskowska 12 lat 2560 (UKS Clan) -Elżbieta Bożomańska 49 lat (UKS Clan), Tupacz Wiktoria 16 lat i Pawlik Wiktoria 12 lat, 2545 m – Aleksandra Stanisławska 14 lat.
Najdłuższy dystans w kategorii mężczyzn pokonali:
3250 m- Szymon Sala 17 lat (Prefbet Śniadowo Łomża), 3197 Krzysztof Kulawik 42 lata, 2965 Franciszek Kwaśny 16 lat (UKS Clan).
Najliczniejsza rodzina to 9- osobowa rodzina Państwa Białobrzewskich z Baranowa, 6- osobowa Rodzina Państwa Choreń z Ostrołęki i 6 osobowa rodzina Państwa Kęsickich z Gnatów.
Najliczniejsza szkoła z powiatu ostrołęckiego – to 20 osobowa reprezentacja ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie przed 19 osobową reprezentacją Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Antoniach i najliczniejszą szkołą z miasta Ostrołęki – 17 osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 10 im Jana Pawła II.
Najmłodsza uczestniczka Testu to 2-letnia Alicja Orzoł.
Najstarszą uczestniczką Testu była 79 letnia Daniela Surdyn z Przetyczy.
Najliczniejszy klub to UKS Clan Ostrołęka liczący 28 osób.
IX edycję Testu Coopera w Ostrołęce otworzyli oraz nagrody wręczali Poseł RP Marcin Grabowski, Dyrektor II LO im C. K. Norwida w Ostrołęce Krzysztof Jankowski i Beata Kotowska i Przewodniczący NSZZ Solidarność Region Mazowsze Oddział w Ostrołęce Aleksander Zawalich, Menadżer Sklepu Sportowego Decathlon w Ostrołęce Aleksandra Zyśk, prezes i sekretarz UKS Clan Ostrołęka: Halina Pierzchała i Grzegorz Zawrotny oraz Sławomir Kęsicki i Anna Stolarczyk.
Bieg odbył się pod patronatem: Prezydenta Ostrołęki Pawła Niewiadomskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Pan Wojciecha Zarzyckiego, Starosty Ostrołęckiego Piotra Liżewskego i Dyrektora Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce Pawła Rafała Natkowskiego.
Organizatorami i partnerami dzisiejszego wydarzenia był UKS „CLAN”, działający przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, we współpracy z wieloma podmiotami, instytucjami, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy:
Miasto Ostrołęka; Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Poseł Rzeczpospolitej Polski, NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania Region Mazowsze, Oddział w Ostrołęce, Sklep Sportowy Decathlon w Ostrołęce, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Akademicki Związek Sportowy w Warszawie, Polski Związek Lekkiej Atletyki. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Sklep Best Office, II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Ostrołęce oraz Zarząd klubu, zawodnicy, rodzice zawodników klubu i nasi sympatycy klub UKS Clan Ostrołęka oraz media lokalne i ogólnopolskie.

Zabezpieczenie medyczne dzisiejszej imprezy zapewnił Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce -wraz z obecnymi z nami pielęgniarkami Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce panią Joanną Kubeł i panią Darią Bączek, które czuwały nad bezpiecznym przeprowadzeniem Testu.

Sędzią głównym zawodów był trener UKS Clan Ostrołęka-Konrad Giers.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom Testu.

Dziękujemy za pomoc i wsparcie imprezy, za obecność !