„Test Coopera dla wszystkich” w Ostrołęce – UKS „CLAN” zaprasza

Zapraszamy do udziału w „Teście Coopera dla Wszystkich”. 12-minutowa próba wysiłkowa, która pozwoli ocenić Twoją aktualną kondycję fizyczną, odbędzie się na Stadionie Miejskim w Ostrołęce w dniu 17 września 2016 r. Szczegóły poniżej.

DSC01981

Regulamin (projekt)  – zapoznaj się !

Deklaracja – zgłoszenie wypełnij, skan prześlij na adres e-mail: clan.lekkoatletyka@gmail.com oryginał zachowaj i złóż w biurze zawodów.

Test Coopera – to jedna z prób wysiłkowych, pomagająca określić Twoją kondycję fizyczną! Opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułapu tlenowego V02max), będącej wyznacznikiem kondycji fizycznej, określanej na podstawie pokonanego dystansu w ciągu 12 minut w zależności od wieku i płci. (Źródło: Wikipedia, Aktywni.pl).

Nagrody:

• Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy numer startowy, imienny certyfikat z wynikiem Testu oraz butelkę wody.
  • Szkoła/klub/drużyna, którą będzie reprezentować największa ilość uczestników, otrzyma puchar.
  • Puchar otrzyma również  zawodnik, który pokona najdłuższy dystans (kategoria K i M) oraz najmłodszy uczestnik biegu (kategoria K i M).
  • Wśród uczestników zostaną rozdane drobne upominki.

Aby dobrze przygotować się do Testu, należy:

• Dobrze rozgrzać się, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku  (radzimy wykonać kilka minut truchciku i ćwiczeń rozciągających).
  • Być maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym.
  • Na wyznaczony sygnał zacznij bieg.
  • Pamiętaj, aby na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek.
  • Warto utrzymywać cały czas w miarę jednakowe tempo, jeżeli w końcówce czujesz, że masz jeszcze  dużo sił możesz przyspieszyć.
  • Jeśli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak staraj się nie zatrzymywać, zrób to maszerując.
  •  Staraj się dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie – wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do Twojej rzeczywistej wydolności.
  •  Po upływie 12 minut od rozpoczęcia biegu możesz się zatrzymać i zmierzyć przebytą odległość. (Tutaj:  Tabela – normy Testu Coopera – porównasz swój wynik)

Do zobaczenia na bieżni!