Mikołajki na sportowo 2018 (wyniki)

– galeria-

6 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce  odbyła się VIII edycja akcji charytatywnej MIKOŁAJKI NA SPORTOWO na rzecz Dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce oraz po raz drugi na rzecz Polaków na Ukrainie, której organizatorami był UKS Clan wraz ze społecznością II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce.

Celem imprezy była popularyzacja różnorodnych form aktywności fizycznej, promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia, integracja międzypokoleniowa, upamiętnienie 30 rocznicy powstania II LO, a przede wszystkim zbiórka upominków Mikołajkowych dla Dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce oraz dla Polaków na Ukrainie.

Zawodnicy w hali mogli się sprawdzić w wielu konkurencjach sportowo rekreacyjnych: w biegu na 30, w biegu na 30 m przez płotki, w pięcioskoku, w pchnięcia kulą/piłką lekarską, w zwisie na drążku, w koszykówce indywidualnej i w sztafecie 10x30m. Ostatnią konkurencją był bieg na 1000 m w czapce Mikołaja  przy hali A. Gołasia. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji

Podczas imprezy można było zapoznać się z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, zmierzyć ciśnienie, określić wskaźnik BMI, które prezentowała i zapewniała Grupa Ratownicza Nadzieja w Ostrołęce oraz stanowiła zabezpieczenie medyczne zawodów.

Licznie zgromadzili się uczniowie ostrołęckich szkół wraz z opiekunami: Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 5, Szkoły Podstawowej Nr 6, Szkoły Podstawowej STO, Gim. Klasycznego, II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego i II Liceum Ogólnokształcącego, a także po raz kolejny uczniowie ze szkoły z terenu powiatu ostrołęckiego – Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Czerwinie wraz z opiekunem Panią Joanną Popławską.

Dzięki nim udało się miło spędzić czas w atmosferze sportowej, a jednocześnie podzielić się darami serca z innymi.

Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego, Starosty Ostrołęckiego Stanisława Kubła, Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Oddział Ostrołęka Aleksandra Zawalicha,

Imprezę uroczyście otworzyli oraz nagrody wręczali Wiceprezydent Ostrołęki Pan Maciej Kleczkowski, Pani Elżbieta Półtorak z Wydziału Promocji Starostwa Ostrołęckiego, Dyrektor II LO  Pan Wojciech Domański, Wicedyrektor II LO Pani Agnieszka Wołosz,  Pani Anna Cholewińska nauczyciel II LO  i Prezes UKS Clan Halina Pierzchała

Do pomocy w organizacji tak szczytnej akcji włączyły się zakłady pracy, goście, nasi partnerzy i sponsorzy oraz media lokalne: Miasto Ostrołęka i Rada Miasta Ostrołęki, Starostwo Powiatowe, NSZZ Solidarność Oddział  w  Ostrołęce, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce, Grupa Ratownicza Nadzieja w Ostrołęce, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Hurtownia Owoców i Warzyw Chojnicki – mandarynki oraz promocyjne ceny wody.

Wyróżnienia w postaci dyplomów i nagrody otrzymali zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn w ośmiu konkurencjach w czterech kategoriach wiekowych, a także zawodnicy UKS Clan za wysokie osiągnięcia sportowe w roku 2018 oraz aktywne uczestnictwo w zajęciach i zawodach lekkoatletycznych w ramach realizacji projektu finansowanego przez Prezydenta Ostrołęki oraz  programu „Klub” finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki:

Konferensjerzy: uczniowie II LO: Klaudia Bogdańska – przewodnicząca Szkolnego Samorządu Uczniowskiego i Julia Sznyter – zastępca przewodniczącej Szkolnego Samorządu Uczniowskiego

Komentator Halina Pierzchała-  trener UKS Clan, nauczyciel II LO w Ostrołęce

Biuro zawodów: Pan Arkadiusz Szyszka – nauczyciel II LO, Pani Anna Cholewińska nauczyciel II LO, Wicedyrektor II LO Pani Agnieszka Wołosz  oraz uczniowie  II LO: Paulina Giers, Iza Gadomska, Katarzyna Sakowska z 3g  i Mateusz Krejszeff z kl. IIg

Sędziowie zawodów trenerzy UKS CLAN w Ostrołęce i nauczyciele: Pan Konrad Giers – trener  UKS Clan inauczyciel I LO w Ostrołęce, Piotr Charkiewicz – trener UKS Clan i nauczyciel SP2 w Ostrołęce, Paweł Czartoryski – nauczyciel II LO w Ostrołęce.

Starter i asystent startera: Kinga Prusińska, Michał Brodacki  – zawodnicy UKS Clan

Pomoc sędziowska:  zawodnicy UKS CLAN i uczniowie II LO w Ostrołęce: Julia Kowalczyk,  Marta Jacek, Tomek Kopka i Bogdan Białobrzewski 1f,  Joanna Smolińska i Zuzanna Piekarska Ib, Natalia Drężek, Natalia Sobocińska, Izabela Giers, Angelika Królak , Trzcińska Klaudia, Natalia Sobocińska i Katarzyna Murach z klasy IIIg,  Karolina Krukowska, Patrycja Romańska, Małgorzata Nalewajk i Wiktoria Waszkiewicz z kl 2f.

Zdjęcia – Julia Jaworowska 3g

Dekoracje; Bogdańska Klaudia, Julia Sznyter,  Małgorzata Nalewajk, Wiktoria Waszkiewicz i Patrycja Romańska z klasy IIf

Projekty dyplomów, zaproszeń i podziękowań – Pani Agnieszka Pragacz, Pani Halina Pierzchała

Obsługa techniczna- Miejski Zarząd Obiektów Sportowo Turystycznych i Infrastruktury Technicznej

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tak szczytnej akcji: uczestnikom, współorganizatorom, partnerom, sponsorom, kibicom i darczyńcom  bardzo dziękujemy.

W imieniu obdarowanych SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Organizatorzy: Zarząd,trenerzy, członkowie i zawodnicy UKS Clan oraz Dyrekcja, nauczyciele i społeczność II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce