Test Coopera w Ostrołęce podczas Europejskiego Tygodnia Sportu (WYNIKI)

.

.    – WYNIKI –

.

GALERIA ZDJĘĆ  – .

UKS Clan działający przy II LO W Ostrołęce, włączając się do ogólnoeuropejskiej kampanii #BeActive (Bądź aktywny) w czasie obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu, zorganizował  w sobotę 28 września 2019 na stadionie miejskim w Ostrołęce po raz czwarty Test Coopera dla Wszystkich. Na stadionie zgromadziła się rekordowa liczba uczestników: wystartowało około 120 na około 150 głoszonych. Wszyscy pokonali łącznie rekordową liczbę kilometrów: 252 km 2 m ( kobiety 108 km,405 m, a mężczyźni 143 km 597 m).  W teście uczestniczyli zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i początkujący. Część osób po raz pierwszy spróbowała swoich sił w Teście. Testy sprawdzające aktualną kondycję fizyczną odbywały się co pół godziny i polegały na przebiegnięciu jak najdłuższego odcinka w ciągu 12 minut. Najdłuższy dystans w kategorii Kobiet pokonała Natalia Mróz (2870 m) przed Barbarą Wojnar (2865 m) i Karoliną Kośnik (2860 m). Wśród mężczyzn najdłuższy dystans pokonał i rekord stadionu ustanowił wynikiem (3805 m) Damian Świerdzewski przed Filipem Kiernozkiem (3260 m) i Bartłomiejem Kulawikiem (3225 m). Najstarsza uczestniczka Testu pani Krystyna Grabowska pokonała dystans 1742 m, a najmłodszy uczestnik 4-letni Błażej Grabowski pokonał dystans 800 m. W ostatnim teście „Biegu Solidarności” uwieńczającym wszystkie testy kolejność była następująca:

Kategoria Kobiety

1. Elżbieta Bożomańska (2162 m),
  2. Krystyna Grabowska (1742 m),
  3. Alicja Bożomańska (1687 m)

Kategoria Mężczyżni

1. Mirosław Wilkowski (3005 m),
  2. Marcin Grabowski (2670 m)
  3. Grzegorz Płocha (2415 m).

Najliczniejsza Szkoła to Szkoła Promocji Zdrowia z II i III LO w Ostrołęce przed Szkołą Podstawową Nr 10 im. Jana Pawła II z Ostrołęki. Najliczniejszą szkołą z powiatu była Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie. Najliczniejszy klub to UKS Clan, a najliczniejsza rodzina to 6-osobowa rodzina Państwa Bożomańskich.

Imprezę otworzyli: Wiceprezydent Maciej Kleczkowski i Przewodniczący Ostrołęckiej Solidarności Aleksander Zawalich.

Każda kolejna edycja przyciąga coraz więcej osób: dzieci  wraz rodzicami,  całe rodziny, młodzież uczącą się  i studiującą, dyrektorów  szkół i przedszkoli, nauczycieli, a także władze miasta Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego,  samorządowców oraz przedstawicieli różnych klubów, firm i stowarzyszeń.

Gratulujemy i dziękujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Testu , dziękujemy dyrekcji i nauczycielom,  opiekunom, rodzicom i wspaniałym kibicom za tak liczne przybycie.

Dziękujemy naszym współorganizatorom, partnerom i darczyńcom,  wszystkim tym, którzy wsparli naszą imprezę i włączyli się do organizacji IV edycji Testu Coopera w Ostrołęce. A są to: Miasto i Rada Miasta Ostrołęki, Starostwo Powiatowe i Rada Powiatu Ostrołęckiego, Sklep sportowy Decathlon w Ostrołęce, Akademicki Związek Sportowy Warszawa, Ministerstwo Sportu i Turystyki, II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce, NSZZ „Solidarność” Oddział Ostrołęka, MZOST i IT w Ostrołęce, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. Dr Józefa Psarskiego wraz ze Szkołą Promocji Zdrowia w Ostrołęce, Grupa Ratownicza Nadzieja Oddział w Ostrołęce, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce, Elektroniczne zapisy, Sklep Best Office w Ostrołęce, Media, Zarząd, trenerzy, zawodnicy i sympatycy klubu UKS Clan w Ostrołęce.

Dziękujemy za patronat nad imprezą, który objęli: Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik: Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki, Przewodniczący NSZZ  „Solidarność” Oddział Ostrołęka Pan Aleksander Zawalich, Starosta Ostrołęcki Pan Stanisław Kubeł, Dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce wraz ze Szkołą Promocji Zdrowia w Ostrołęce Pan Paweł Rafał Natkowski

Organizator UKS Clan działający przy II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce.